BIG CUP TRENČÍN 2013 - Turnaj HP 3. ročníkov

10.03.2013 23:00

Dňa 09.03.2013 po januárovom Dračom turnaji v DCA, na ktorý nás pozvalo vedenie HK Púchov Dragons, sme spolu s Radom diskutovali a rozoberali, či by sme vedeli zorganizovať podobný turnaj aj doma v Trenčíne. Rozhodli sme sa, že do toho pôjdeme a pripravíme deťom dobrý turnaj. Taký, aby z neho mali radosť a dlho naň spomínali. Ten kto takýto turnaj už niekedy organizoval, vie že to chcelo hlavne dosť odvahy, chuť a trpezlivosti, ale hlavne tomu venovať a obetovať aj veľa voľného času, niekedy aj na úkor rodiny. Nie vždy nám vychádzalo všetko tak ako sme chceli. Z dôvodu veľkej vyťaženosti ľadovej plochy na ZŠ P.Demitru sme museli zvoliť náhradné riešenie a celý turnaj zorganizovať na ZŠ Aréna M.Gáboríka. Tam sme dostali k dispozícii len 7 hodín na prenájom a keďže sme chceli do turnaja zaradiť malé spestrenie vo forme súťaží museli sa  uspokojiť len so 6 hodinami. Následne sme museli prehodnotiť a znížiť aj počet účastníkov turnaja zo 6 na 4. A potom už len s podporou sponzorov a ľudí, ktorí mali chuť urobiť niečo pre deti, sa nakoniec podarilo prípraviť všetko tak, aby mohol turnaj naozaj začať.

A je to tu. Sobota, 09.03.2013 začína turnaj BIG CUP TRENČÍN 2013.

Tímy, ktoré prijali pozvanie naše pozvanie sú - MHC Martin, HK Dragons Púchov a ŠHK 37 Piešťany. Posledné dva menované tímy sú účastníkmi Európskej minihokejovej ligy. A samozrejme domáci tím HK Dukla Trenčín.  Ako domáci tím sme turnaj otvárali prvým zápasom s HK Dragons Púchov. Naši chlapci boli v tomto zápase papierovým favoritom, čomu  ale samotný priebeh zápasu veľmi nenasvedčoval. Vedenie sa striedalo na oboch stranách.  Nakoniec to naši chlapci zvládli a zápas vyhrali v pomere 10:7.

Na druhý zápas sme nastúpili proti ŠHK 37 Piešťany, ktorí v prvom zápase prehrali s MHC Martin veľmi vysokým rozdielom. Naši chlapci boli nabudení zo zápasu s Púchovom a na Piešťany si verili. Výsledok 32:7 nepotrebuje komentár.

Na rad prišiel posledný zápas. Zápas o všetko. Dve mužstvá, ktoré v predošlých zápasoch neprehrali. MHC Martin vs. HK Dukla Trenčín. Oplatíme Martinčanom prehru z turnaja v Martine, ktorá nás odsunula na konečné druhé miesto? Áno, tak hovoril každý trenčiansky hráč. Zápasy s Martinom  boli vždy vyrovnané a tak tomu bolo aj teraz. Skóre zápasu otvorila Dukla. Nasledoval neľútostný boj na oboch tretinkách a po krátkom čase na jednej tretinke ukazovala časomiera 0:2 a po pár sekundách 1:2. Na druhej strane ukazovala časomiera 1:1. Súčet bol 2:3 pre Duklu. Nič jednoznačné. Bojovalo sa o každý centimeter na ľade, chlapci si nič nedarovali, osobné súboje však  boli v rámci pravidiel bez brutálnych zákrokov. Ako náhle sme zvýšili náskok, po chvíľke ho Martinčania znížili. Bol to naozaj nervydrásajúci zápas.  Nik si nedovolil predpovedať kto vyhrá. Až keď sme pár minút pred koncom zápasu vsietili dva rýchle góly, chlapci si už dokázali udržať vedenie až do konca zápasu. Konečný výsledok 7:12 znamenal víťazstvo na turnaji a zlaté medaile.