BRNO 17.3.2012 - turnaj prípraviek r. 2004 a mladší - HA LB Trenčín

18.03.2012 22:56

Dňa 17.3.2012 sa uskutočnil v hokejovej hale detí a mládeže v Brne turnaj prípraviek ročník 2004 a mladší za účasti tímov VSK Technika Brno, HC Slovan Bratislava, HC Dukla Jihlava, HC Kometa Group Brno, MBK Vyškov, SK Horácká Slavia Třebíč a Hokejová akadémia Ladislava Bohuša - Dukla Trenčín. Tímy boli rozdelené do dvoch skupín. V skupine sa hralo systémom každý s každým a následne sa určilo poradie v skupine. Tímy na 1 miestach hrali o 1 miesto, timy na 2 miestach hrali o 3 miesto atd. Hralo sa 3 x 12 min, finále 3 x 15 min.

Ako prvé v skupine nás čakalo mužstvo z Vyškova. Na rozbeh pomerne slabšie mužstvo, ktoré  v desať člennom tíme malo 6 hráčov navštevujúcich prvú triedu a jedného predškoláka. Nemožno im však uprieť nasadenosť a bojovnosť, ktorá ale na Trenčanov nestačila. Dosiahli sme tak prvé víťazstvo na turnaji v pomere 5:2.

Druhý zápas proti nám nastúpilo mužstvo Kometa Brno. Bol to vyrovnaný zápas. Šance si chlapci vytvárali na oboch stranách, každé mužstvo však podržal skvelými výkonmi brankár. Preto bol aj stav zápasu dlho 4:4. V poslednej tretine bol nedovoleným spôsobom atakovaný Alex (Dukla), ktorý pri samostatnom nájazde na brankára nezaváhal a dal víťazný gól stretnutia. Stav 5:4 si naši chlapci ustrážili až do konca. Trenčín si pripísal ďalšie víťazsvo a vytvoril si dobrý predpoklad na konečné prvé miesto v základnej skupine.

Posledný zápas v skupine sme zohrali s mužstvom z Třebíča. Súpera sme do akcií veľmi nepúšťali, útočilo sa viac menej na ich stranu. Pred koncom zápasu bol stav 5:0 pre Trenčín, už už sme sa tešili že naši brankári vychytajú prvý shootout, ale nakoniec nám túto radosť redsa len pokazili chlapci z Třebíča, ktorým sa podaril v závere stretnutia dosiahnuť gól. Konečný výsledok 5:1 znamenal, že naši chlapci obsadili v základnej skupine prvé miesto a postúpili do bojov o zlaté medaile. Víťazom druhej skupiny sa stalo mužstvo Dukla Jihlava. Do finále tak nastúpili proti sebe dve Dukly. Dukla Trenčín a Dukla Jihlava.

Zápas bol z počiatku vyrovnaný, šance sa vytvárali na oboch stranách o čom svedčil aj stav po prvej tretine 3:2 pre Trenčín. Zlom nastal až v poslednej tretine, keď naši chlapci po súperových chybách dokázali skórovať a odbehnúť na rozdiel niekoľkých gólov. Súper ešte niekoľkokrát ohrozil našu bránu, ale náš brankár bol vždy na mieste. Chlapci zodpovedne „čistili“ priestor pred bránou a v skrumážiach pred našou bránou sa obetavo hádzali a padali na kolená, len aby neinkasovali gól. Naopak naše mužstvo bolo tým, čo ešte pridalo nejaký ten gól a keď, bol na počítadle stav 7:3 pre nás a dokonca stretnutia pár minút, každý už veril, že zápas dotiahneme do víťazného konca. A je to tu, 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1...koniec. Máme zlato !!! Sme prví !!! Vyhrali sme !!! Pokrikovali chlapci od radosti, keď naskákali na brankára. Nasledovali už len víťazné pokriky s trénermi, slávnostné ukončenie turnaja a oceňovanie naj...hráčov. Za Trenčín si prevzali ocenenie Alex Bartakovics - najlepší hráč turnaja a Samko Honzek - najužitočnejší hráč mužstva. A potom už prišlo na rad odovzdávanie zlatých medailí pre našich chlapcov. Radosť v ich očiach, radosť v ich mysli, radosť z toho ako sa v škole pochvália... Každý z týchto chlapcov, aj tí ktorí neboli individuálne ocenení, aj tí čo nedali gól, poniektorí boli na takomto podujatí prvýkrát, všetci sa zaslúžili o zisk zlatej medaile. Nemožno zabudnúť ani na trenérov, ktorí zápasovú nervozitu prežívali možno viac ako samotní hráči. Nemožno zabudnúť ani na rodičov, ktorí vytvorili dobrú atmosféru, taký malý pravý trenčiansky „kotol“ :-).