II. Dračí Trojkráľový turnaj-DCA

05.01.2013 20:55

Dňa 5.1.2013 sa uskutočnil II. Dračí Trojkráľový turnaj v Dubnici nad Váhom, kde sa stretlo 8 družstiev, ktoré odohrali vzájomné zápasy v dvoch skupinách.

A skupina:

ŠK Dragons Púchov-A

Dukla Trenčín A

Slovan Bratislava

MHK Dubnica

 

B skupina:

HOBA Bratislava

HC Studénka (CZ)

ŠK Dragons Púchov-B

Dukla Trenčín B

 

Pozn. autorov:

Na turnaj sme pricestovali bez hlavných trénerov Ďurecha a Laca. Rozdelenie hráčov do  družstiev A,B sme navrhli my dvaja, Honzek a Ollé. Vychádzali sme pritom zo súpisiek, ktoré boli vytvorené našimi hlavnými trénermi ako rovnocennými na zápase v Piešťanoch. Ako náhradní tréneri sme sa dohodli že budú tréner PR1,2,3 Petrík a rodičia Chlebana, Ukuš a Meravý.

 

    Ako prví vkročili do turnaja hráči družstva Dukla Trenčín-B vs Dragons-B. V pomerne ľahkom zápase jednoznačne prevýšili súpera vo všetkých herných činnostiach  a svojmu súperovi nasúkali 20 gólov. Náš brankár si udržal čisté konto. Výsledok 20:0 nepotrebuje komentár.

    Po nich nastúpili na svoj prvý zápas chlapci Dukla Trenčín-A vs. Slovan Bratislava. Na začiatok turnaja trochu zdatný súper, ale chlapci s ním dlho držali krok a hrali vyrovnanú partiu. Chlapci sa nevzdávali ani za stavu 2:0 pre Slovan, dokonca sa chlapcom podarilo aj vyrovnať. Potom sa však začala prejavovať herná kvalita súpera, strelenie ďalších dvoch gólov do našej bránky, na ktoré už naši chlapci nevedeli reagovať. Súper ešte raz skóroval a stanovil konečný výsledok na 5:2 vo svoj prospech.

    Po úprave ľadovej plochy a odohratí ďalších dvoch zápasov prišiel rad na našich chlacov. Tentokrát hrali súčasne na oboch stranách. Bohužial náš jediný tréner Martin Petrík mohol byť len pri jednom družstve. Dukla-A nastúpila proti MHK Dubnici a Duklu-B čakala HOBA Bratislava. Naši „A-čkari“ sa nechceli dať zahanbiť a konečne chceli bodovať naplno, čo sa im aj splnilo. Svojich revesníkov z MHK Dubnica zdolali 5:2, keď sa najviac presadila dvojica Jobek a Sklenár. HOBA Bratislava bola narozdiel od Dragons-B už iným, kvalitnejším súperom. Pozorná obrana, striedanie útokov na oboch stranách a skvelé výkony oboch gólmanov sa podpísali na nerozhodnom konečnom výsledku 2:2.

    Nasledovala 15 min. úprava ľadovej plochy a potom hneď ďalší a to posledný zápas v skupine pre Duklu-B proti HC Studénka Ostrava. Svoju dominanciu na ľade chlapci aj potvrdili a výhrou 6:0 si zaslúžene vybojovali prvé miesto v základnej skupine o skóre pred HOBA Bratislava. Toto bol posledný zápas pod vedením trénera Martina Petríka, ktorý sa musel vrátiť do Trenčína, nakoľko tam mal povinnosti s PR1+2.

    Krátko pred tým, ako nastúpila na svoj ďalší zápas Dukla-A, sa skončil zápas v ktorom MHK Dubnica porazila senzačne bratislavský Slovan 2:1. Našim sa tak naskytla možnosť v prípade výhry nad Dragons-A obsadiť taktiež prvé miesto v základnej skupine a do bojov o prvé miesto by tak mohli nastúpiť obe DUKLY. Chlapci sa tešili ako si to rozdajú so svojimi spoluhráčmi... Ale nakoniec zostalo všetko len pri týchto slovách ...  S Dragons chlapci držali dlho rovnocennú hru. Očakávalo sa že okrem Jobeka a Sklenára sa konečne v pravý čas prebudia aj ostatní strelci hlavne Ollé, Honzek a Mrázek, ktorí nemohli nájsť akosi tú svoju streleckú mušku. Pekný prienik až k bráne súpera ukázal aj obranca Peťo Bednár, ale brankár bol na mieste. Tomáš Belic mohol 3 krát zakončiť, ale vo všetkých prípadoch mu chýbal krôčik na to, aby dosiahol na puk a dotlačil ho do brány súpera. Bohužial, chlapci prehrali boj o prvenstvo 1:3 a bolo jasné, že si spoločne s Duklou-B o „zlato“ nezahrajú. Po úprave ľadovej plochy, nastúpili na svoj posledný zápas o 5 miesto, proti HC Studénka Ostrava.  V úvode druhej tretiny, za stavu 1:0 pre Studénku urobili chlapci chyby, ktoré súper dokonale využil a za krátko ukazovala časomiera stav 4:0 pre HS Studénku. Chlapci sa zosypali ako domček z karát. Množstvo chýb, málo prihrávok, málo korčuľovania, prehrávanie osobných súbojov. Cez prestávku sme sa snažili vymyslieť ako ich nakopnúť k lepšiemu výkonu, aby zápas nezahodili. Spočiatku to tak aj na začiatku tretej tretiny vyzeralo, keď chlapci zabrali a znížili na 4:2. Lenže hneď na to, začali znovu hrať každý svoju hru a ďalším v poradí piatym gólom do našej brány bolo po všetkom. Konečný výsledok 5:2 znamenal konečné 6 miesto na turnaji.

 

V zápasoch u miestnenie sa stretli:

7. miesto - ŠK Dragons Púchov vs MHK Dubnica 0:9 (0:5,0:3,0:1)
5. miesto - HC Studénka vs Dukla Trenčín A 5:2 (1:0, 3:1,1:1)

 

    Pred zápasmi o medajlové pozície sa uskutočnili súťaže zručností. Prvou bolo rýchlokorčuľovanie s hokejkou, kde každé družstvo postavilo dvoch hráčov.  Za Duklu A nastúpili Ollé a Honzek, za Duklu B Bardoš a Latkóczy. Prví dvaja menovaný prešli suverénne do druhého kola. Tam sa však museli rozdeliť, pretože  ako prvý prešiel čiaru ich súper na druhej strane  a Ollé s Honzekom prišli súčasne. Ďalej mohol z dvojce postúpiť len jeden. Chlapci si medzi sebou zalosovali a šťastena sa priklonila na stranu Honzeka. Postupným vyraďovaním sa vo finále stretla štvorica: Alex Zelenka, Ondro Bardoš, David Csémi a Samuel Honzek, kde cenu najrýchlejšieho hráča získal Alex Zelenka z HOBA Bratislava, druhý Bardoš, tretí Csémi a štvrtý Honzek.

    Strelecká súťaž sa odohrala systémom, kde postupne všetci brankári chytali samostatné nájazdy vybraným hráčom. Za Duklu A nastúpili Jobek (2 premenené SN) a Mrázek (1), za Duklu B nastúpili Bartakovics (2), Chlebana (1). Na každého brankára išlo 12 strieľ a jediný s čistým kontom zostal Michal Knopp (HOBA) a najlepším strelcom sa ukázal Dominik Juhas (Dubnica), ktorý premenil 5 zo šiestich strieľ. Úspešnosť našich brankárov: Mitický (zneškodnil 1) a Ikaš (3) .

   

    Po súťažiach sa začali boje o tretie a prvé miesto. V bojoch o tretie miesto si to rozdali Bratislavký Slovan a Hoba-výsledok 1:5 (0:0,0:2,1:3).

 

    Bolo jasné, že Dukla privezie domov okrem 6 miesta ešte aj druhé alebo prvé. Proti sebe sa postavili družstvá, ktoré mali v základných skupinách rovnaký počet bodov (2 víťazstvá a 1 remízu). V zápase, ktorý už bol v réžii rodiča ako trénera nenechali chlapci nič na náhodu a do svojho súpera sa pustili bez rešpektu. Odmenou za to bol stav 2:0 po prvej tretine. V druhej sa hral vyrovaný hokej, pozorne sa bránilo a nedopúšťali sa zbytočných chýb. V tretej si naši chlapci poistili vítaztvo ďalšími 2 gólmi a bolo jasné, že už im zlatú medailu nik nezoberie. Po tretinách (0:2,0:0,0:2) vybojovali chlapci Dukly B vytúžené zlaté medaile.ŠK Dragons Púchov vs Dukla Trenčín B 0:4 (0:2,0:0,0:2)

 

    Musíme pochváliť „zlatých“ chlapcov za to, že sa zachovali skvele, bez rečí a bez posmeškov na adresu svojich spoluhráčov, ktorí skončili na 6 mieste. Zachovali sa ako jedna partia, jeden tím. Tak by to malo v športe a v kolektíve vyzerať. Všetkým BLAHOŽELÁME a prajeme ďalšie športové úspechy.

 

Konečné umiestnenie:

  1. Dukla Trenčín B
  2. ŠK Dragons Púchov A
  3. HOBA Bratislava
  4. HC Slovan Bratislava
  5. HC Studénka (CZ)
  6. Dukla Trenčín A
  7. MHK Dubnica
  8. ŠK Dragons Púchov B

 

            

A skupina

Slovan

Dragons A

Dukla A

Dubnica

Skóre

Umiestnenie

Slovan

X

1:1

5:2

1:2

7:5

2

Dragons A

1:1

X

3:1

2:0

6:2

1

Dukla A

2:5

1:3

X

5:2

8:10

3

Dubnica

2:1

0:2

2:5

X

4:8

4

 

 

B skupina

Dragons B

Dukla B

Studénka

HOBA

Skóre

Umiestnenie

Dragons

X

0:20

0:9

0:18

0:47

4

Dukla B

20:0

X

6:0

2:2

28:2

1

Studénka

9:0

0:6

X

2:3

11:9

3

HOBA

18:0

2:2

3:2

X

23:4

2

 

Pozvánka a propozície na II. Dračí trojkráľový turnaj v Dubnici nad Váhom, dňa 05.01.2013.

2013-01-05 Dragons Tournament SK 3.pdf (675,2 kB)